House studio logo
+48 731 880 015

Nowość w OknoPlus

Nowość w OknoPlus

Nowy produkt w rodzinie okien OknoPlus

Czasy się zmieniają. Postęp wypiera dawne rozwiązania. Pora zatem by i u nas duch świeżości zawitał.

Z roku na rok producenci okien i oferowane przez nich produkty muszą stawiać czoła nowym wyzwaniom. Wszystko to za sprawą coraz bardziej wyżyłowanych współczynników przenikania ciepła, które już od 01.01.2017 roku będą w przypadku okien wynosiły 1,1 W/m2K. Co to oznacza w praktyce?

Oznacza tyle, że te produkty - skonstruowane w oparciu o najprostsze, czyt. najzimniejsze profile z pakietami 2- szybowymi będą musiały zniknąć z półek i ustąpić miejsca bardziej rozwiniętym i energooszczędnym profilom, takim jak nowy w ofercie OknoPlus – Swiss Form.

Profil stworzony przez dobrze wszystkim znanego producenta – Salamander (Brügmann) jest 6 –komorowym rozwiązaniem o szerokości 82 mm, dostosowanym do szklenia pakietami  szybowymi od 24, do 52 mm.
Dzięki szeregowi drobnych, ale jakże istotnych rozwiązań może się pochwalić współczynnikiem Uw =0,8 dla okna referencyjnego co jest bardzo obiecującym wynikiem w perspektywie kolejnych lat, kiedy w.w. współczynnik wg. przepisów będzie dopuszczał do sprzedaży okna tylko z wynikiem lepszym niż 0,9.

Są to dane, po których można stwierdzić że produkt ten zagości na naszych półkach nieco dłużej, a znając OknoPlus - pewnie pokuszą się o kolejne niespodzianki.

Top